Duşakabin
Elazığ Duşakabin montajı yapılacak yerin keşfi yapılmalıdır. Küvet, duş teknesi yada zeminin nasıl duşa kabin uygulaması yapılacaksa ölçüleri alınmalı, yükseklik kontrol edilmeli.

Elazığ Duşakabin montajı yapılacak yerin keşfi yapılmalıdır. Küvet, duş teknesi yada zeminin nasıl duşa kabin uygulaması yapılacaksa ölçüleri alınmalı, yükseklik kontrol edilmeli. Sonrasında, duşa kabinin hazır hale geldiği zaman duvar profilleri alttan ve üstten delinmeli delindikten sonra profiller duvara terazide montaj yapılmalıdır.

Daha sonra duşa kabinin alt ve üst profilleri ve sabit camlarını dışarıda birleştirmeliyiz, hazır hale geldikten sonra duvardaki profillerin içine girecek şekilde montaj yapılmalı sağdan ve soldan eşit ve terazide olacak şekilde duvardaki profilden alttan ve üstten vida atılmalı.
Kapıların tekerlekleri ve kulpu dışarıda takılmalı ve kapılar uygun şekilde alt ve üst profilleri tekerlekleri oturtmalıyız. Kapılar yerlerine oturduktan sonra kapıları kapatıp kabinin içinden kapı ayarları yapılmalı, sonrasında kapıların stopları alt ve üst profillere montaj yapılmalı, kabin montajımızı kısmen tamamladıktan sonra sızdırmazlık için duvar profillerine ve alt profile silikon ile izole ettikten sonra 24 saat sonra duşa kabinimiz kullanıma hazır hale gelir. Duşa kabininin uzun ömürlü olabilmesi için dikkat edilmesi gerekenler ise;

  • Duşa kabin temizliği yapılırken profillere kimyasal içerikli asit benzere maddelerle temizliği yapılması kaçınılmalı
  • Duşa kabin cam temizliği için her duştan sonra nemli bezle yada çek çek ile temizlenmelidir.
  • Duşakabine çekilen silikonlu kısımlara kimyasal madde ile temizlenmemelidir.

Websitemize Hoşgeldiniz